שמפו מומלץ לאחר החלקה – ככה תטפלו בשיער שלכם

שמפו מומלץ לאחר החלקה

כולנו רוצים שיער חלק ונעים למגע, אבל לא כולנו ניחנו בגנטיקה שיוצרת את המראה החלק והגולש. מי שאינה מצליחה לסדר את התלתלים שעל ראשה, או שמוטרדת ממראה סבוך וחסר תנועה – יכולה לבצע החלקת שיער זמנית או קבועה שנועדה לאפשר מראה מושלם! ובכול זאת, למרות השיטות הזמניות או הקבועות לשיער חלק, יש לא מעט הרס וסכנות בהחלקות. לכן מומלץ להשתמש במוצרים משקמים כמו שמפו ללא מלחים שיתרום לשיקום השערות לאחר החלקה.

אז מהן השיטות להחלקת שיער? ואיך הן מתבצעות?

כדי להכיר את השיטות השונות להחלקה, חשוב להכיר את המבנה של השיער. שיערות הן אלמנטים עשויי חלבון שמורכבים משכבות הגנה קורטקס וליבה. שכבות אלה עשויות קרטין הידוע כחלבון חיוני לבניית ציפורניים, בעוד שהקרטין קובע את מבנה רקמות השיער.

למעשה, קרטין הוא חומר חיוני שעשוי חומצות אמינו שיוצרות מבנה קשוח. החומצות מכילות קשרי מימן, גופרית וקשרים קוולנטיים אותם אפשר לשנות או לפרק רק באמצעות פעולות כימיות. החלקה זמנית נועדה להתיר את הקשרים הכימיים ובכך להקנות מראה חלק יותר או פחות מתולתל.

כיצד מתבצעת החלקה ומדוע היא פוגמת בשערות?

מי שיפנה אל מכונים או מספרות שמציעות החלקה זמנית או קבועה, ישים לב כי התהליך נעשה באמצעות חומרים כימיים שמתירים את הקרטין החשוב כל כך לבריאות הקרקפת. החלקות מתבצעות בדרך כלל באמצעות חום רב המופעל על הקרקפת באמצעות פן או מחליק. בשל החומרים שמתירים קשרי מימן פלוס הרטבה וחימום השיער: נעשית הפעולה הכימית שמעניקה את המראה החלק לאורך זמן.

לעיתים ההחלקה תהיה קבועה ולעיתים זמנית (עד ששורשים חדשים יצמחו ויולידו שיערות חדשות ומתלתלות). במקרים כאלה חשוב להשתמש בתכשירים שונים כמו: שמפו ללא מלחים שנחשב מומלץ לאחר החלקה ומתאים עבור מזעור הנזקים, טיפוח ובריאות הקרקפת. החלקה קבועה נעשית על מנת לפתוח קשרי גופרית והיא מכילה חומרים המכילים אטום מימן.

מה מכיל שמפו לשיקום לאחר החלקה?

שמפו מומלץ לאחר החלקה, זמנית או קבועה, מכיל את כל הדרוש כדי לטפל בקרקפת ובזקיקים לאחר החלקה. בחרו שמפו ללא מלחים שמכיל שמן ארגן, חמאת שיה, קראטין ושמנים אתריים טהורים. כאשר רוצים לשקם את השיער לאחר החלקה מומלץ לבחור שמפו ללא מלחים לשיער יבש ופגום. התכשיר שתבחרו צריך להתאים לשיקום לאחר צביעה והחלקות חוזרות, בין אם זמניות לבין אם קבועות.

איך מועילים המרכיבים הטבעיים בתכשיר לשיקום שיער?

שמן ארגון – שמן ארגן מכיל וטמנים חיוניים מאד לקרקפת ולגוף, כמו ויטמין E, וחומצות אומגה.

חמאת שיה – חמאת שיה מכילה בעיקר ויטמין A ו E שמחזקים את השורשים. שמפו ללא מלחים עם חמאת שיה מעניק לחות וברק ואינו שמנוני אלא מטפח ומעניק ברק. חמאת שיה מעולה גם לטיפול ביובש בקרקפת.

שמנים אתריים – שמנים אתריים כמו שמן קיק, שמן שקדים, שמן קוקוס וזית: נחשבים מעולה לסילוק גופרית ובכך מפחיתים נשירה. שמפו עם שמנים אתרים מכיל לעיתים רוזמרין שמנקה בעדינות הקרקפת ומסייע לצמיחת שיער. לעיתים השמפו יכיל שמן לבנדר שמאיץ צמיחה ומשקם את הקרקפת.

לסיכום, החלקת שיער היא פעולה שרבים בוחרים כדי לקבל מראה מסודר, מרהיב וחלק. עם זאת, כדי להגן על עצמכם מפני החומרים הכימיים שמכילות ההחלקות – כמו גם מפני החום הגובה של המחליקים או הפן – שאר פעולות שמחלישות את השערות – חשוב לבחור שמפו ללא מלחים טבעי, ריחני, איכותי ונעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוצרי הרזיה טבעיים

השאר פרטים וקבל ייעוץ חינם